Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

Гарантоване живлення

В сучасних умовах, коли можливі вимкнення одночасно робочого і резервного вводів від системи, для електроприймачів, які не допускають перерви електропостачання, необхідно забезпечити живлення на час, достатній для безаварійної зупинки технологічного процесу. В адміністративних будівлях до таких електроприймачів належать компчютери та компчютерні системи, у яких раптова перерва живлення може викликати втрату або пошкодження інформації. У цих випадках доцільно використовувати пристрої гарантованого живлення типу ЦТ5. Вони складаються з некерованого випрямляча, акумуляторної батареї, незалежного інвертора та необхідної системи керування і можуть забезпечити роботу відповідальних споживачів протягом деякого обмеженого часу, необхідного щонайменше для нормальної зупинки технологічного процесу (програми компчютера).

У випадку необхідності забезпечення тривалої роботи в умовах відсутності живлення від основних джерел доцільно використовувати дизель-генераторні станції (ДГС). Для невеликих потужностей (від 0,5 кВт до декількох десятків кіловат) випускаються також бензо-генераторні агрегати. ДГС з автостартом та АВР майже вдвічі дорожче, ніж не автоматизована. При вирішенні питання застосування ДГС необхідно враховувати вимоги санепідемстанції, пожежної охорони, архітектурного управління тощо, які зростають із збільшенням потужності ДГС. Тому до вибору ДГС необхідно підходити виважено і забезпечити живлення від неї лише необхідного мінімуму споживачів, що дозволить вибрати оптимальну потужність ДГС.


Споживачів, електропостачання яких передбачено від ДГС, необхідно виділити на окрему секцію. Рівень надійності визначається їх високою відповідальністю, тому вибір і застосування ПЗВ для них має бути відповідним.

Приклад схеми приєднання ДГС до системи електропостачання адміністративного будинку показано на (рис. 4.2).

4.2.gif

На секцію гарантованого живлення можна виділити компчютери, які приєднують через ІІР5, аварійне освітлення, системи охорони, протипожежної системи тощо.

Приєднання ДГС виконують за допомогою схеми ручного або автоматичного вводу резерву за допомогою вимикачів навантаження, контакторів чи автоматичних вимикачів з моторним приводом з механічним та електричним (для АВР) блокуванням, необхідним для запобігання ввімкнення генератора на паралельну роботу з системою

Document Actions
This is Flow Diazo Theme