Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools
You are here: Home Номенклатурно-методичний каталог Пристрої захисного вимикання в побутових мережах Рекомендації до застосування ПЗВ в житлових мережах

Рекомендації до застосування ПЗВ в житлових мережах

В країнах Західної Європи нагромаджено чималий досвід з питань побудови електричних мереж в житлових приміщеннях з використанням ПЗВ. Певні особливості в схемах вводу та обліку викликані поважним ставленням до особистої власності та юридичним врегулюванням цієї проблеми. На (рис. 3.6) приведена схема електропостачання об'єктів приватних споживачів.

3.6.gif

Ввідні пристрої та лічильник, які є власністю енергокомпанії, розташовують в спеціальному ввідному ящику, встановленому за межами власності споживача. Дверцята ввідного ящика закриваються на спеціальний замок. Абонентський ввідний автоматичний вимикач встановлюють на території споживача. Цей вимикач є межею розподілу мережі постачальника і мережі споживача. (В останній час в цьому вимикачі встановлюють пристрої обліку з попередньою оплатою. Існує декілька систем такого обліку і остаточно не визначено, яка з них буде вибрана для масового застосування). Ввідний вимикач контролюється персоналом електропостачальної організації та споживачем. Як правило, електрична мережа після абонентського ввідного автомата є особистою власністю. Вона повинна бути виконана у відповідності з національними нормами (КР15-100), в яких наведено також рекомендації на застосування ПЗВ.

Рекомендована кількість ПЗВ в залежності від площі житлових приміщень:
- площа до 35 м2 - один ПЗВ для розеток та ванної кімнати.
- площа від 35 м2 до 100 м2 - один ПЗВ для розеток та ванної кімнати та один ПЗВ для решти електричних кіл. Як варіант пропонується окремий ПЗВ для ванної кімнати.
- площа понад 100 м2 - один ПЗВ для розеток, один ПЗВ для ванної кімнати, один ПЗВ для решти кіл. Як другий варіант пропонується два ПЗВ для розеток спеціалізованих електроприймачів (мийки, сушки, майстерні, гаражі) та ванних кімнат. Як третій варіант пропонується окремий ПЗВ додатково для ванної кімнати.

Для всіх випадків рекомендується ПЗВ на струм ЗОмА, за вийнятком ванної кімнати для якої струм ПЗВ - 10 мА. Не рекомендується живити більше ніж 5 точок від одної лінії (розеток або світильників). Кожна лінія повинна бути захищена автоматом. Від одного ПЗВ рекомендується живити до 4-х ліній.

На вводі рекомендується застосовувати спеціально розроблений для цього абонентський ввідний автоматичний вимикач з захистом від надструмів та струмів витоку, які випускаються в двополюсному та чотириполюсному виконанні.

Встановлення абонентського ввідного автоматичного вимикача в межах приватної власності або квартири доцільне і в наших умовах. Це унеможливлює їх крадіжки у порівняні з варіантами зовнішнього встановлення, наприклад, в поверхових щитках багатоквартирних будинків. Якщо в квартирі небагато відгалужень (до чотирьох), можна обмежитись для захисту від струмів витоку всієї мережі наявністю ПЗВ у ввідному вимикачі. Уставку струму витоку приймають рівною ЗО мА. Для великих домоволодінь з трифазним вводом доцільно застосовувати абонентські ввідні автоматичні вимикачі у чотириполюсному виконанні з уставкою ПЗВ на 300 (500) мА, який забезпечить захист від пожежі у випадку пошкодження ізоляції і в певній мірі зарезервує ПЗВ наступного рівня розподілу.

Document Actions
This is Flow Diazo Theme